Vízivás a böjt alatt

Böjtök közötti szünetben is fontos, de a  böjt alatt különösen fontos, hogy milyen vizet iszunk, a víznapon pedig a legfontosabb, mivel csak vizet veszünk magunkhoz.  A vízről könyvtárnyi irodalom van, nehéz kiválasztani a megfelelő módszert. Ezért én megint visszanyúlok a régi időkbe, hogy akkor mit ittak az emberek. Az összes Szent Könyv egyetért abban, hogy tiszta esővizet kell inni. Mindenki válassza ki hitének megfelelő "szak" irodalmat. Hát az esővíz fogyasztásával ma gondban lennénk, mert az esővíz manapság igencsak piszkos, gondolom a légszennyezés miatt. Ha végig követjük, a víz útját, addig amíg eső lesz, akkor világossá válik, hogy az esővíz, az gyakorlatilag desztilált víz.  Itt viszont van egy ellentmondás, mert én azt tanultam általános iskolában, hogy desztillált vizet ne igyunk mert meghalunk. Elmélkedjünk egy kicsit ezen! Meghalunk a tiszta víztől?

viz.jpg

Mi a víz az emberi szervezet szempontjából? Tápanyag? Nem hiszem, mivel kb. 0 kalóriás, ezzel a táplálékkal éhen halnánk. Ásványianyag pótlás? Hát ezt sem hiszem, bár az ásványvíz forgalmazók bőszen reklámozzák. Én vettem egy kis műszert, ami a vizben oldott anyagok mennyiségét mutatja. Végeztem ezzel méréseket, amelyek meggyőztek arról, hogy a vízzel a szervezetbe bevitt ásványi anyagok ki is jönnek onnan. Ennek is mint oly sok mindennek a neten utána lehet nézni. Álljon itt két példa: Magyarországon a csapból 300-500 mg/L oldott ásványi anyag tartalmú víz folyik. Izraelben, ahol a tenger vizét sótalanítják, azaz desztillálják, a csapvíz 100-150 mg/L oldott ásványi anyagot tartalmaz. Mindkettőt személyesen többször megmértem. Izraelben a statisztikák szerint töredéke a vesebetegek és a rákbetegek száma mint Európában. Hát ez nagyon érdekes! Akkor mi  is a víz az emberi szervezet számára? Szerintem nagyon sok minden, de a mi szempontunkból tekintve az oldó hatása  a fontos, tehát oldószer. Kioldja a bennünk lévő káros anyagokat, mérgeket. Mindenkire rábízom hogy mit hisz el ezekkel kapcsolatban, ezért mindenki olyan vizet igyon ami az ő hitrendszerébe belefér. Én már több mint negyedik éve csak desztillált vizet iszok, és még nem haltam meg, sőt sokkal jobban érzem magam, mint azelőtt.

Ezért azt javaslom, hogy a Tavaszi Nagyböjt alatt, mindenki  olyan tiszta vizet igyon, amilyet szeretne!

Egy kis segítség a víznapokra. Akinek nehezen megy a víznap, az segíthet magán úgy, hogy tesz a vizébe egy kis mézet és citromlevet. Fontos hogy kicsit tegyen bele, mert akkor lehetne méznap is, de ez víznap! Akinek az ízek hiányoznak, az könnyítésképpen igyon gyógyteákat. A teát is ürsesen, vagy egy pici mézzel, pici citrommal ízesítve. A víznap arról szól, hogy ha szomjasak vagyunk, iszunk, ha éhesek vagyunk, iszunk. Egész nap csak tiszta vizet iszunk, de azt sokat.

Aki szaunázik, gőzfürdözik,  vagy váltófürdőzik, az célszerűen tegye a víznapra. Ekkor viszont extrán sok vizet igyunk. És a sót se felejtsük el.

A Tavaszi Nagyböjt  alatt is minden hétfőn víznap van. Én egész évben, minden hétfőn víznapot tartok. Ez azt jelenti, hogy egész nap csak tiszta vizet, esetleg ízesítés nelküli gyógyteákat szabad inni.  Aki nem bírja, vagy azt gondolja, hogy nem bírja az próbálja meg délután háromig kibírni vizzel, esetleg teával, és háromkor egy könnyű kis zöldséglevest egyen. A böjt alatt sok tiszta vizet kell inni, nagyon sokat. Ha valaki nem tud, vagy nem akar desztillált vízhez hozzájutni, akkor igyon csapvízet, vagy nagyon alacsony ásványi anyag tartalmú ásványvizet. A víz oldószer a szervezet számára, kioldja a mérgeket, a 'mocskot', ezért jó ha 'üres', azaz nem tartalmaz oldott anyagokat. Mivel az emberi szervezet nem tud a vízből ásványi anyagokat kivonni, felvenni, ezért nem is kell benne lennie, és ha nincs benne, akkor több mérget, több 'szemetet' tud a testből kioldani. A böjtnek fizikailag az a célja, hogy méregtelenítse a testünket. Ebben nagy segítséget ad a sok tiszta víz fogyasztása.

Betegségben szenvedők ne tartsanak víznapot vagy kérjék ki orvosuk engedélyét! Különösen figyeljenek oda a cukorbetegek, és gyomorbajjal küszködők!

A böjt egészére érvényes, hogy a rendszeresen gyógyszert szedők, és a rendszeres orvosi ellátás alatt állók, illetve azok akik bármilyen betegségben szenvednek csak orvosi engedéllyel böjtölhetnek!