Mindenkinek van egy súlytartománya, ahol a teste jól érzi magát, ez a komfortsúly, ez nem mindíg az amiben az ember is jól érzi magát, de a test beállt egy egyensúlyra, és szeretne azon belül maradni. Ezért is nehéz fogyni és hízni is, mert a testünk a kényelem okán ellenérdekelt. Úgy könnyű fogyni is és hízni is, ha a komfortsúly keretünket folyamatosan toljuk a megfelelő irányba, így a testünk nem esik ki a komfortsúly zónájából, mégis megindul a változás. Ezt leírni egyszerű volt, megcsinálni egy kicsit több odafigyelést igényel.
A böjt során bárkivel előfordulhat, hogy átlépi azaz kifogyik a komfortsúlyából. Ez előfordulhat normál súlyú, és vékonyabb embereknél, de még a túlsúlyos böjtölőknél is. Ez azt jelenti, hogy a böjt alatt egy olyan testsúlyt érhetünk el ami már nem komfortos a testünk számára, de ennek ellenére lehet, hogy még fogyni szeretnénk. Ez nem jelenti azt, hogy abba kell hagyni a böjtöt. Azt sem jelenti, hogy elkezdődött az izomtömeg leépülése, mert akkor viszont azonnal meg kell törni a böjtöt és el kell kezdeni a visszatérést! A komfortsúly egyénenként változó, általában érzi az ember, hogy elérte a határt. A komfortsúly keret és a testsúly nem függ közvetlenül össze. A túlsúlyos embereknél a böjt egyik jótékony hatása, hogy a komfortsúly szintje is csökken, azaz alacsonyabb súllyal érzi magát komfortosan az ember. De a túlzott mértékű súlyvesztés nem célszerű a böjt esetén senkinek sem, mivel a böjt alapvetően nem is fogyókúra. A jól végzett hatékony böjt mellékhatása a fogyás. A vékonyabb emberek jobban megerzik a komfortsúly elhagyását mint a túlsúlyosak, de nekik is vigyázni kell magukra. Amikor a böjt alatt valaki eléri azt a súlyhatárt , akkor változtatni kell a böjti táplálkozáson, de nem kell a böjtöt abbahagyni. Annyit kell tenni, hogy minden nyers napon enni kell olajat, mindenféle olajos mag formájában és hidegen sajtolt növényi olajok formájában amit a salátára lehet locsolni. Továbba a víznapokat szükséges esetekben nyers napra lehet cserélni, de nem kötelező, mivel a víznap nem befolyásolja lényegesen a komfortsúly változását.
Szóval böjt alatt folyamatosan figyeljük a testi komfort érzetünket, célszerűen mérjük napi szinten a súlyunkat, és ha elérkeztünk komfortsúlyunk határához, korrigáljunk a böjti táplálkozáson.
Megosztás a facebookon